مراحل اصلی تولید گونی پلی پروپیلن

مراحل اصلی تولید گونی پلی پروپیلن

 ۱- مرحله ریسندگی

برای تولید نخ های پلی پروپیلن ابتدا گرانول پلی پروپیلن رنگ مستر و مواد نرم کننده به ماشین اکسترودر داده می شود که این در میکسر مواداولیه با یکدیگر مخلوط و سپس به طرف کوره حرارتی هدایت و بصورت مذاب در می آید و به طرف چهار دوش که هر کدام دارای ۶۴ سوراخ است توسط فشار هوا هدایت و پس از عبور با فشار از دوشها وارد کانال خنک کننده می شود که رشته ها شکل و حالت خود را حفظ نمایند پس از عبور از کانا ل خنک کننده رشته ها وارد قسمت کشش شده و توسط غلتک های کشش به اندازه مناسب کشیده شده و بعد گذر از سایر فرایندها به دور دوک های مخصوص پیچیده می شود.

۲- مرحله بافندگی

در مرحله بافندگی اعمال زیر انجام می شود:

– بافت نوار توسط ماشین بافندگی

– تولید رول گونی پلی پروپیلن

در قسمت بافندگی برای تولید پارچه عمدتا سه روش عمده وجود دارد که عبارتند از:

۱- بافندگی تاری و پودی

۲- بافندگی حلقوی تاری

۳- بافندگی حلقوی پودی

در این طرح بافندگی تاری و پودی با ماشین گردباف پیشنهاد شده است. کیسه های تولیدی با روش حلقوی برای بسته بندی و حمل موادی که از دانه بندی درشت تر برخوردار است مطلوب می باشد. بسته به نوع مصرف گونی بایستی یکی از دو روش را برای تولید برگزید.

۳- برش و دوخت و چاپ

در این مرحله رول گونی اگر نیاز به چاپ داشته باشد طرح و متن توسط دستگاه چاپ بر روی آن چاپ می شود وسپس در ابتدای خط برش قرار می گیرد و طبق ابعاد مورد درخواست مشتری توسط تیغه حرارتی بریده می شود. عمل دوخت ته گونی به اندازه دلخواه تا خورده و به وسیله چرخ دوخت مخصوص، قلاب دوزی می شود.

۴- بسته بندی

بسته بندی گونی ها پس ازبرش ودوخت عدل بندی، بسته بندی شده و یا به صورت رول به بازار عرضه می گردد

آخرین اخبار

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.