درباره ما

درباره ی شرکت ما


دردنیای امروز تولید گونی های پلی پروپیلن در تمام کشورها کالایی مهم محسوب می گردد. اهمیت آن به دلیل کیفیت خوب ،قیمت مناسب انعطاف پذیری و دوام بالای آن باعث شده کاربرد زیادی داشته باشند .مصرف بالای پلی پروپیلن در امر واردات و صادرات کالا، بسته بندی در تمام زمینه های صنعتی و کشاورزی ،شهرسازی و ساختمان ،پوشاک ،مواد غذایی … این محصول را اقتصادی ترین و بهترین کالا برای امور فوق قرار داده است .

 

تولید کیسه های پلی پروپیلن ارتباط مستقیم با نوع مواد اولیه و نوع ماشین آلات به کار رفته در تولید آن دارد .شرکت تولیدی کیسه کاسپین مازندران با بهره گیری از مدرن ترین دستگاه های شرکت استالینگر اتریش در این امر پیش قدم بوده و محصولات آن با برند کاسپین در کشورهای اطراف و آسیای میانه و اروپا کاملا شناخته شده است

مراحل تولید گونی پلی پروپیلن


درباره ی شرکت ما


پلی پروپیلن (کیسه پلی پروپیلن) از پلیمریزاسیون گاز پروپیلن (کیسه پروپیلن) تولید می شود. تفاوت مولکول پلی پروپیلن ( PP )(کیسه پروپیلن) با مولکول پلی اتیلن ( PE ) (کیسه پروپیلن) تنها در یک اتم کربن اضافی در منومر گازی می باشد که این ساختمان متفاوت منومر اولیه باعث ایجاد شاخه های جانبی یکنواخت تر می شود که در نتیجه ی آن، ماده ی حاصل خواص فیزیکی و شیمیایی یکنواخت تری نیز دارد. بلورینگی PP از PE (کیسه پروپیلن) کمتر بوده و تولید آن به صورت آمورف آسان تر می باشد. هزینه تولید PP (کیسه پروپیلن) پایین بوده و چگالی آن نیز کم است و در مقایسه با PE راحت تر فرآیند می شود. مقاومت آن در برابر جریان سرد بهتر است و در دماهای بالا تغییر شکل آن نیز کم تر است. سختی و استحکام کششی و سختی سطح خوبی دارد. PP (کیسه پروپیلن) در شرایط یکسان از PE اقتصادی تر است. مزیت آن این است که نقطه نرمی بالاتری دارد، لذا در ساخت بطری هایی که با مواد داغ پر می شوند یا در معرض حرارت قرار می گیرند استفاده می شود. در شکل زیر مولکول پروپیلن (کیسه پروپیلن) نمایش داده شده است.

تجهیزات پزشکی که با بخار استرلیزه می شوند معمولا با PP (کیسه پروپیلن) ساخته می شوند. برخی مقواها نیز با PP (کیسه پلی پروپیلن) روکش دهی می شوند که به عنوان نگهدارنده مایعات برای محصولات غذایی قابل استفاده در مایکروویو به کار می روند. اما استفاده از PE به علت نقطه نرمی پایین به این عنوان مقدور نمی باشد. در شکل زیر مولکول پلی پروپیلن (کیسه پروپیلن) نمایش داده شده است.

پارچه های PP (کیسه پلی پروپیلن) با کیفیت بالا تولید و به صورت رول عرضه می گردد. امروزه پارچه های پلی پروپیلن (کیسه پلی پروپیلن) در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. کاربرد اصلی این پارچه ها جهت تولید کیسه های پلی پروپیلن و جمبو می باشد.

تاریخچه

تاریخچه شرکت ما